Herhangi bir sorunuz için bizi arayın..

+0380 84512451

Herhangi bir sorunuz için bizi arayın..

+0380 84512451

Kereste ÇEŞİTLERİMİZ

Kayın Kereste
KAYIN KERESTE

Kayın ağacı açık renkli ve yeknesak gözeneklidir, oldukça sert ve çizilmeye karşı dayanıklı bir türdür.

Meşe Kereste
MEŞE KERESTE

Diri odun 2-5 cm genişlikte, sarımsı beyaz renkte, öz odun açık kahverengindedir ve giderek koyulaşır.Taze halde yetişme yerine bağlı olarak hafif kırmızımsı renkte olanlarıda vardır.

CEVİZ Kereste
CEVİZ KERESTE

Ceviz kereste orman türlerinden değildir. Ceviz ağacı ancak belli bir bakım ile bahçede yetiştirilir. Bu ağaç, sert kereste gruplarındandır.

IHLAMUR Kereste
IHLAMUR KERESTE

Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz, Marmara, Ege, sahil şeridinde ve Antalya çevresinde yetişir. Çok sayıda değişik türü vardır. Yaz ıhlamuru, kış ıhlamuru, gümüş olan ve Kafkasya ıhlamuru yaygın olanlarıdır. Olgun odunlu ağaçlar grubundandır

ÇAM Kereste
ÇAM KERESTE

Çam ağacı,iğne yapraklı türlere verilen ad. Türkiye’de yetiştiği yerler:Hemen hemen her bölgede. Genç Çam ağaçlarının tacı genellikle konik dalları yatay ve çevrel dizilişlidir. Yaşlı ağaçların tacı ise yuvarlak, düz ya da yayvan olabilir. Türlerin çoğunda gövde kabuğu kalın, pürüzlü ve çatlaklıdır.

GÖKNAR Kereste
GÖKNAR KERESTE

Köknar Türkiye’de yetiştiği yerler: Karadeniz, Akdeniz, Marmara bölgelerinde denizseviyesinden 300-1800 m yüksekliklerde. 20-70 m boylarında, yalnız uzun sürgünler taşıyan, kısa sürgünleri olmayan, yaprak dökmeyen bir orman ağacı.

DİŞBUDAK Kereste
DİŞBUDAK KERESTE

Karadeniz ,Marmara ve Trakya sahillerinde ve İç Anadolu’nun iç kesimlerinde bulunur. Genellikle karışık orman halindedir.Olgun odunlu ağaçlar gurubundandır. Dış odunu geniştir. Ortalama 50 yaşındaki dış budakta göbek odun oluşum başlar. Gözenekleri çember biçiminde dağılır. İri ve çok gözeneklidir.

KESTANE Kereste
KESTANE KERESTE

Yurdumuzda: Karadeniz kıyılarında, İstanbul dolaylarında, Ege bölgesinde, Antalya’nın doğusunda yetişir. Kereste olarak meşeye çok benzer. Göbek odunludur. Dış odunu dar iç odunu geniştir. Çember gözeneklidir.